500 plus przegłosowane. Teraz czas na Senat

Temat: Gospodarka wg PiS

  • 300 plus w nowej odsłonie. "Większa pewność co do odwiedzenia jego ciągłego funkcjonowania"
  • Rząd wycofał się z kontrowersyjnego pomysłu. Będzie inna propozycja
  • Cztery śmigłowce za ponad 1, 6 miliarda. "Wzmocnią znacząco nasze siły zbrojne"
  • Podatki, opłaty, akcyza. Rząd ma plan na dodatkowe miliardy
  • Zmiany w PIT, ale z warunkami

- Mówicie państwo na temat kłamstwie, oszustwie, warto, nim się komuś zarzuci, wyglądać we własne oczy. Jest rok miłosierdzia i po związku z tym moja osoba wam wybaczam. Możecie moją osobę nazywać kłamczuchą, oszustką lecz ja wiem doskonale, iż to wyraz waszej bezradności i strachu – mówiła premier Beata Szydło tuz przed głosowaniem ws. sztandarowego projektu PiS o pięćset zł na dziecko. Po czwartek posłowie przegłosowali program Rodzina 500 plus.

Ustawę poparło 261 posłów, 43 było przeciwko, zaś 140 wstrzymało się od czasu głosu.

"Dzisiaj asortyment jest prosty"

Biedroń o 500 plus: te pomysły mnie przerażają. Zapłacą za nie samorządy, które już są zadłużone

Tuż przed głosowaniem nad całością ustawy głos zabrała premier Beata Szydło. - Dzisiaj wybór jest prosty. Odrzucić będę dzisiaj namawiać oraz apelować do tego, byście ten program poparli. Jakikolwiek nas, parlamentarzystów w własnym sumieniu musi zadecydować, bądź stoi po stronie rodzimych rodzin, czy partykularnych interesów własnych środowisk politycznych - mówiła szefowa polskiego rządu.

Jak dodała, "to wydaje się być dzień, gdzie możemy nareszcie powiedzieć, że Polska dorzuca do państw, które znają, że mądra polityka prorodzinna jest kwestią racji stanu".

- To wydaje się być święto polskiej rodziny - mówiła przed głosowaniem premier Beata Szydło. - Dziś jest istotny dzień dla polskich rodzin. To jest dzień, w którym możemy nareszcie powiedzieć, że Polska dorzuca do tych wszystkich państw, które wiedzą, że mądra polityka prorodzinna jest rzeczą racji stanu każdego narodu. Szefowa rządu zaznaczyła, że program powstał w relacji z głosami i postulatami polskich rodzin.

Premier Szydło podkreśliła, że w trakcie kampanii wyborczej 3 września w podwarszawskim Józefowie prezentowała projekt Rodzina 500 oraz i jego założenia są tożsame z głosowanym w czwartek projektem.

- To jest projekt, który stał się bazą projektu, który dzisiaj przyjmujemy. W tym projekcie jest bardzo wyraźnie napisane, że wydaje się próg dochodowy, że wprowadzamy rozwiązanie, które w związku od progu dochodowego przyznajemy, świadczenie na każde drugie i kolejne dziecko, a jeżeli rodzina ma profity poniżej progu dochodowego, także na pierwsze - oznajmiła.

- Nie zakrzyczycie głosu polskich rodzin, odrzucić zakrzyczycie państwo tysięcy głosów, które płynęły do nas w trakcie przygotowywania owego projektu - dodała.

Premier podziękowała też każdemu, którzy pracowali nad systemem, w tym przedstawicielom dużych rodzin, którzy wyrażali swoje uwagi do projektu.

Dino Polska - kurs działaniu na GPW dzień po debiucie