Ceny paliw w pierwszych dniach listopada 2016 roku

Tak mogą kształtować się ceny paliw w przyszłym tygodniu

Rynkowe informacje wskazują raczej na upadki cen paliw w przyszłym tygodniu, ale zwiększony zainteresowanie związany z długim weekendem może przynieść podwyżki dzięki stacjach - prognozują analitycy e-petrol.

- Po cennikach producentów paliw, to znaczy PKN Orlen i Stajnie Lotos w najbliższych dobach prawdopodobnie nie zaobserwujemy nagłych skoków cen. Prognozy e-petrol. pl wskazują jedynie dzięki możliwość korekcyjnych zmian a mianowicie wskazali analitycy Gabriela Kozan i Grzegorz Maziak.

W ich ocenie potencjalne wzrosty cen paliw w stacjach mogą jednak także wynikać ze zwiększonego popytu i odbudowywania marż za pośrednictwem właścicieli stacji paliw.

- Cena najpopularniejszego gatunku benzyny powinna mieścić się w przedziale 4, 51-4, 62 zł za litr, taniej może być oferowany diesel, który administratorzy stacji paliw mogą wyprzedawać po 4, 39-4, 49 zł/l. Podwyżka zapewne będzie też widoczna w przypadku autogazu(... ) średnia cena litra LPG powinna modelować się między 1, 96 a 2, 04 zł za litr - wskazali.

Z kolei analitycy BM Reflex oceniają, iż jest szansa na wyhamowanie podwyżek cen na stacjach w przyszłym tygodniu.

- Już po jednego razu kolejny od wielu tygodni odnotowaliśmy podwyżki cen każdego rodzajów paliw na rodzimych stacjach, które wyniosły od 1 do 4 groszy na litrze. Najmniej podrożał autogaz o 1 grosz, a najwięcej olej napędzający o 4 grosze w litrze. Z uwagi na świąteczny charakter tego urlopu dobra informacja to ta, że podwyżki powinny pozostawać wyhamowane - wskazali analitycy Urszula Cieślak i Rafał Zywert.

Tagi: koszta paliw paliwa Komentując korzystasz z narzędzia Facebooka. Publikowane komentarze są prywatnymi poglądami Użytkowników. Aby zgłosić wykroczenie – kliknij w link „Zgłoś Facebookowi” przy wybieranym poście. Regulamin i reguły obowiązujące na Facebooku mieszczą się się pod adresem https://www.facebook.com/policies

Polecamy

  • Piotr Kuczyński: "Jestem wściekły. Zmieniłem zdanie o likwidacji OFE. Na jeszcze gorsze"

  • Jeśli ktoś spóźnił się ze złożeniem PIT, może uniknąć kary. Trzeba czynny żal

PROMOCJI Koniec bloku reklamowego

Afera GetBack

  • Trigon TFI zmienia kategorię po aferze GetBacku

  • Afera GetBacku. Gerda Broker próbuje uciec spod topora

  • Afera GetBack. Twórca Altus TFI usłyszał nowe zarzuty

  • Zatrzymano byłego prezesa Idea Banku i kilkunastu pracowników. Chodzi o aferę GetBack

Notowanie

CD Projekt królem eksportu IT w Polsce. O ich wyniku inni mogą pomarzyć