Irakijczyk aresztowany w Łodzi. Facetowi grozi do 8 lat więzienia

Łódź: sąd aresztował Irakijczyka podejrzanego o posiadanie materiałów wybuchowych

Zarzut posiadania materiałów wybuchowych znał 48-letni obcokrajowiec, prawdopodobnie mieszkaniec Iraku, zatrzymany w niedzielę przez polskie służby. Rzecznik Sądu Okręgowego w Łódki Paweł Urbaniak poinformował, że Sąd aresztował mężczyznę w 2 miesiące.

Taka decyzja została podjęta metrów. in. ze względu w wysokość grożącej mu kary - do 8 latek więzienia oraz na niedostatek stałego miejsca zameldowania. Szczegółów zatrzymania nie podano. Wniosek o areszt złożył łódzki wydział zamiejscowy Prokuratury Rodowitej.

O sprawie poinformował Polsat News. Według systemów mężczyzna przesłuchiwany był poprzez ABW. Stacja podaje, hdy Irakijczyk mówi po polsku, ale do Łodzi przyjechał kilka dni temu. Nieoficjalnie dowiedziała się, że znaleziono przy nim zapiski, które mogły wskazywać w to, że planował zrobienie w Łodzi zamachu terrorystycznego.

Tagi: terroryzm Komentując korzystasz z narzędzia Facebooka. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników. Aby zgłosić naruszenie – kliknij w link „Zgłoś Facebookowi” tuż przy wybranym poście. Regulamin i zasady obowiązujące na Facebooku znajdują się pod linkiem https://www.facebook.com/policies

Polecamy

  • Piotr Kuczyński: "Jestem zagniewany. Zmieniłem zdanie o likwidacji OFE. Na jeszcze gorsze"

  • Jeśli jakiś człowiek spóźnił się ze złożeniem PIT, może uniknąć sankcje. Wystarczy czynny żal

REKLAMY Koniec budynku wielorodzinnym reklamowego

Afera GetBack

  • Trigon TFI przerabia nazwę po aferze GetBacku

  • Afera GetBacku. Gerda Broker próbuje uciec spod topora

  • Afera GetBack. Twórca Altus TFI usłyszał nowe zarzuty

  • Zatrzymano byłego prezesa Idea Banku i kilkunastu pracowników. Chodzi o aferę GetBack

Notowanie

Afera KNF - konsekwencje nagrania na rynku finansowym