Ile Netflix traci na dzieleniu kont?

Oszacowano, jak dużo Netflix traci na dzieleniu kont przez użytkowników

Dzielenie kont na Netfliksie lub korzystanie z loginu innej osoby wówczas dość częsta praktyka. Wraz z najnowszego badania zrealizowanego przez amerykański serwis CordCutting. com, wynika, że rocznie na tym procederze amerykański gigant tracić może 192 mln dol.

Firma zastrzega, dzięki ilu ekranach jednocześnie interesanci platformy wyświetlać można esencji, np. najdroższy plan pozwala na oglądanie na czterech urządzeniach w tym samym czasie. Dlatego niektórzy zrzucają się na jeden abonament i korzystają ze łącznego konta, by oszczędzić. Inni ludzie po prostu korzystają wraz z konta swoich rodziców czy znajomych, bo dostali od nich login.

Okazuje się, że aż 1-a na pięć osób jest na czyjegoś konta, by oglądać produkcje w amerykańskich wortalach VoD jak Netflix, Hulu czy Amazon Video. Pokazuje to najlepsze badanie serwisu branżowego CordCutting. com, zrealizowane na grupie ponad tysiąca osób.

W przypadku Netfliksa, który po USA ma już 58, 5 mln płacących kontrahentów, 48 proc. z osób, które nie posiadają tam konta, korzysta wraz z loginów swoich rodziców. Z kolei 14 proc. loguje się do konta brata lub siostry.

Firma od dawna przymyka wzroku na ten proceder, co potwierdził rok temu po rozmowie z Business Insiderem CEO Netfliksa Reed Hastings. - Staramy się to lekceważyć. To jest nasza polityka - powiedział żartobliwie. - Jeśli nie zaakceptować będziemy spoglądać w to miejsce, to problem nie zaakceptować będzie istniał. Zdaje się, hdy to działa - dodawał.

To sposób na przeglądanie treści dla młodych jednostek i innych osób, które nie mają wiele kasy. Wolimy, by dzielili się kontem, niż kradli zawartości.

Ile Netflix roni na dzieleniu kont?

Jednak z raportu wynika, że z powodu procederu współdzielenia kont Netflix mieć miesięczne wpływy znacznie niższe o 192 mln dol. Obliczono to, mając na uwadze cenę najtańszego miesięcznego planu, który w 2018 roku kalendarzowego w USA kosztował 7, 99 dol. Pozwala on jednak na użytkowanie z Netfliksa na jednym urządzeniu, co oznacza, że szacunki te mogą być znacznie zaniżone, bo nie zaakceptować uwzględniają wspólnego korzystania wraz z droższych planów.

Szacowane "straty" Amazonu i Hulu z powodu współdzielenie kont są niższe a mianowicie wynoszą miesięcznie odpowiednio 45 mld dol. i 40 mln dol.

Część jednostek, gdyby straciła możliwość oglądania Netfliska na nieswoim koncie, i naprawdę by nie zapłaciła zbytnio dostęp do niego samodzielnie. Jednak to mniejszość. Z badania wynika, że 59, 3 proc. pytanych stwierdziła, że w takim przypadku decyduje się płacić za oglądanie Netfliksa. W przypadku Hulu ten odsetek wynosił 37, 8 proc., a przy przypadku Amazon Prime Video - 27, 6 proc.

GUS: stopa bezrobocia w kwietniu to 9, 1 proc.