Nieoficjalnie: Amazon bada technologię, która może oznaczać koniec naszej prywatności

Firma August zajmuje się inteligentnymi zamkami, a firma Garageio - drzwiami garażowymi. Oba te startupy powiązane istnieją z Amazonem i pracują nad metodą dostarczania paczek klientom, kiedy... nie ma ich w mieszkaniu. Jeśli po pierwszej chwili wydaje się to genialnym pomysłem, zastanówcie się jeszcze raz.

Informacje o pracach August i Garageio pod auspicjami Amazona podał branżowy portal The Information. Według strony, technologia pozwalająca dostarczać paczki do domu, gdy odrzucić ma w nim mieszkańców, byłaby żyłą złota na rzecz Amazona.

Wpuścisz kuriera do domu, gdy ciebie w nim nie dzierży?

Z drugiej strony, trzeba chwilę rozważyć nad naszym, że skutkiem tego zgodzilibyśmy się na wpuszczanie obcej przedsiębiorstwa - prawdopodobnie jej kuriera, a później drona czy praca - do naszego budynku bez jakiejkolwiek kontroli. To w zasadzie końcowe oddanie naszej prywatności.

Oczywiście, takie rozwiązanie odrzucić będzie od nas wymagało zostawiania na strychu otwartych drzwi. Wręcz przeciwnie - August pracuje nad technologią, jaka pozwoli kurierom w wnikliwy sposób otwierać drzwi służące do domu np. tylko przy odpowiednich godzinach, używając tymczasowych kodów pin lub za pośrednictwem smartfony.

Niemniej, wpuszczamy w ten sposób kompanię i jej przedstawiciela a mianowicie którego nie znamy i nigdy nie poznamy a mianowicie do swojego domu pod naszą nieobecność.

Oczywiście, i wielu podobnych przypadkach, to wybór między wygodą i prywatnością, częsty w dzisiejszych czasach. Niedługo, wraz z nadejściem inteligentnych domów jak i również internetu rzeczy, możemy pierwotnego mieć o wiele więcej. Na pewno nie posiada nic złego w tylko technologii pozwalającej Amazonowi lub komukolwiek innemu dostarczać paczki do domu pod polską nieobecność - to jedynie my musimy ocenić, czy jesteśmy skłonni aż faktycznie narazić naszą prywatność po zamian za komfortowe oferty.

Tagi: Amazon technika drony Komentując korzystasz z narzędzia Facebooka. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Odbiorców. Aby zgłosić naruszenie – kliknij w link „Zgłoś Facebookowi” przy wybranym poście. Regulamin i zasady obowiązujące na Facebooku znajdują się pod adresem https://www.facebook.com/policies

Polecamy

  • Piotr Kuczyński: "Jestem wściekły. Zmieniłem zdanie o likwidacji OFE. Na jeszcze gorsze"

  • Jeśli ktoś spóźnił się ze złożeniem PIT, ma możliwość uniknąć kary. Wystarczy aktywny żal

REKLAMY Koniec bloku reklamowego

Afera GetBack

  • Trigon TFI zmienia nazwę po aferze GetBacku

  • Afera GetBacku. Gerda Broker próbuje uciec spod topora

  • Afera GetBack. Twórca Altus TFI znał nowe zarzuty

  • Zatrzymano byłego prezesa Myśl Banku i kilkunastu podwładnych. Chodzi o aferę GetBack

Notowanie