Google jak Blablacar  firma zachęca do podwózek

Google jak Blablacar – firma zachęca do podwózek

Google wchodzi na nowy rynek. Tym razem gigant spośród Mountain View bierze się za tak zwany carpooling, czyli system, w jakim samochód osobowy służy do transportu zbiorowego. Niektórzy dopatrują się tu podobieństw do odwiedzenia Ubera, choć zaproponowana przez Google (i Alphabet, jego spółkę-matkę) usługa przypomina poniekąd Blablacar. Na razie działa jedynie w części San Francisco.

Pilotaż aplikacji w okolicy biura Yahoo ruszył już maju. Wszystko opiera się na produktów Waze, którą Google kupował w 2013 roku. Waze była „społecznościową aplikacją nawigacyjną”. Co to znaczy? Konsumenci sami zaznaczali w tej dziewczyny problemy na drogach jak i również informowali o opóźnieniach.

Pracownicy firm z sąsiedniego miasta zatoki w San Francisco mogą teraz wykorzystać Waze’a do wspólnych przejazdów autami. Każdy może zarejestrować się jako kierowca lub pasażer. Wszystko działa tak jak na przykład wspomniany już wcześniej Blablacar – kierowca daje poznać dokąd zmierza, a pasażerowie mogą wysłać prośbę na temat podwózkę.

W odróżnieniu od Ubera czy Lyfta kierowca zatem nie zyskuje, ale otrzymuje tylko rekompensatę za wykorzystane paliwo. Yahoo twierdzi, jak podaje „The Wall Street Journal”, iż taki przychód nie podlega opodatkowaniu. Firma sama nie zaakceptować pobiera żadnego procentu od czasu tych transakcji.

Stawka za każdą przejechaną w San Francisco milę to 54 centy (w przeliczeniu to około 33 centy za kilometr). Stawki mogą mieć być tak niskie, by zniechęcić kierowców od prób zarabiania za pomocą Waze’a.

W poniedziałek Uber ogłosił, że z zarządu firmy odszedł David Drummond, jeden z dyrektorów Alphabetu, spółki-matki Google’a. Powodem znalazła być zaostrzająca się konkurencja między firmami. Google zainwestował 258 milionów dolarów w Ubera w 2013 roku kalendarzowego.

Tagi: Google San Francisco Uber samochody program Komentując korzystasz z sprzęt Facebooka. Publikowane komentarze istnieją prywatnymi opiniami Użytkowników. Żeby zgłosić naruszenie – kliknij w link „Zgłoś Facebookowi” przy wybranym poście. Statut i zasady obowiązujące dzięki Facebooku znajdują się pod spodem adresem https://www.facebook.com/policies

Polecamy

  • Piotr Kuczyński: "Jestem wściekły. Zmieniłem zdanie o likwidacji OFE. Na wciąż gorsze"

  • Jeśli ktoś spóźnił się wraz z złożeniem PIT, może ustrzec się kary. Wystarczy czynny żal

AUTOPROMOCJI Koniec bloku reklamowego

Afera GetBack

  • Trigon TFI zmienia nazwę po aferze GetBacku

  • Afera GetBacku. Gerda Broker ryzykuje uciec spod topora

  • Afera GetBack. Stwórca Altus TFI usłyszał nowe zarzuty

  • Zatrzymano byłego prezesa Idea Instytucji finansowej i kilkunastu pracowników. Chodzi o aferę GetBack

Notowanie

Afera KNF - konsekwencje nagrania na rynku finansowym