Pisanie listu o trudnościach z modyfikacją pożyczki z próbką

Pisanie listu o trudnościach z modyfikacją pożyczki z próbką
16.10.2020
Category: Imię I Nazwisko

List w sprawie trudności w zmianie pożyczki to formalny sposób złożenia wniosku o zmianę pożyczki. Ten list jest miejscem, w którym pożyczkobiorca może osobiście wyrazić swoje problemy finansowe, aby mieć największą szansę na powstrzymanie egzekucji lub uzyskanie lepszych warunków niespłaconej pożyczki.

Banki i inni pożyczkodawcy nie chcą znać historii życia pożyczkobiorcy, ale chcą wiedzieć, że ma on uzasadniony powód, by zwrócić się o pomoc.

Dwa główne powody modyfikacji

Dwa główne powody, dla których pożyczkobiorca potrzebuje modyfikacji pożyczki, to utrata pracy i problemy zdrowotne. Jednak innymi przyczynami mogą być rozwód, śmierć współmałżonka, noworodek, obowiązek wojskowy i relokacja. Inne możliwości to upadły biznes lub biznes, który cierpi z powodu spowolnienia gospodarczego.

Pożyczkobiorcy muszą pamiętać, że pożyczkodawcy zwykle pomogą tylko wtedy, gdy coś dla nich będzie dla nich. Większość pożyczkodawców nie jest zainteresowana posiadaniem i utrzymywaniem nieruchomości ani odzyskiwaniem praktycznie bezwartościowego samochodu, dlatego szukają sposobów na uniknięcie procesu wykluczenia.

Kredytobiorca powinien jasno wytłumaczyć, że ze względu na swoją sytuację finansową potrzebuje pomocy i nie stara się unikać spłaty zadłużenia.

List powinien mieć pozytywny ton, sprawiający wrażenie, że osoba jest solidnym pożyczkobiorcą, który chce spłacić swoje długi i postąpić właściwie. To nie jest miejsce, w którym można narzekać na procy i strzały życia. Powód trudności powinien zostać określony rzeczowo.

Trzeba dać dowód

Kredytobiorca powinien jasno określić sposoby, w jakie planuje poprawić swoją sytuację finansową. Być może będą musieli udowodnić, że szukają pracy lub przedstawić dokumentację medyczną, która wskazuje, że będą w stanie pracować w określonym czasie.

List może być najważniejszym czynnikiem decydującym o tym, czy pożyczkodawca zmodyfikuje pożyczkę. Pożyczkodawca będzie chciał uzyskać odpowiedzi na następujące pytania:

• Dlaczego pożyczkobiorca zalegał z płatnościami

• Kiedy pożyczkobiorca zalegał z płatnościami w określonych terminach

• Czy trudności finansowe ulegną poprawie oraz kiedy i w jaki sposób?

• Jakich modyfikacji życzy

sobie pożyczkobiorca? pożyczka

• Jeśli trudności finansowe wynikają z hazardu lub alkoholu, należy ubiegać się o leczenie

Jeżeli pismo jest pisane przez konsultanta ds. Modyfikacji kredytu, takiego jak adwokat, pośrednik hipoteczny lub pośrednik w handlu nieruchomościami, powinien być napisany w imieniu pożyczkobiorcy w pierwszej osobie, a pożyczkobiorca powinien podpisać list. Osobiste listy z większym prawdopodobieństwem będą postrzegane jako autentyczne i nie pochodzą z szablonu.

Szczegóły trudności

Jest kilka rzeczy, których nie powinno się uwzględniać w liście modyfikującym pożyczkę. Po pierwsze, list nie powinien zawierać długiej i szczegółowej narracji o trudnościach. List powinien jasno przedstawiać fakty dotyczące trudności i nie przesadzać. List powinien być szczery i nie winić nikogo za trudności.

Poniżej znajduje się przykładowy list dotyczący trudności z modyfikacją kredytu. Ponieważ jest to dokument formalny i stanie się częścią stałych akt pożyczkobiorcy i pożyczkodawcy, powinien być napisany w formalnym stylu biznesowym i przesłany listem poleconym.

List powinien być zwięzły i nie zawierać więcej niż jednej strony. Pożyczkobiorca powinien zachować kopię pisma oraz pokwitowanie potwierdzające, że pożyczkodawca je otrzymał.

Przykładowy list dotyczący modyfikacji pożyczki w sprawie trudności

Nazwa pożyczkobiorcy

Adres pożyczkobiorcy

Miasto, stan, kod pocztowy

Imię i nazwisko urzędnika ds. Pożyczki

Nazwa instytucji pożyczkowej

Adres instytucji pożyczkowej

Miasto, stan, kod pocztowy

RE: Modyfikacja kredytu

Szanowne nazwisko urzędnika ds. Pożyczek:

Pismo to jest formalną prośbą o zmianę mojego kredytu hipotecznego. Zalegałem z płatnościami przez ostatnie trzy miesiące, ponieważ moja żona, Imię Żony, straciła pracę, co zmniejszyło nasze dochody o połowę. Ostatnią płatność dokonałem DATE.

Z całego serca chcę zachować swój dom i dokonywać regularnych płatności, ale w tej chwili wymagam pewnych modyfikacji warunków kredytu. Proszę o zmniejszenie miesięcznych płatności i umorzenie zaległych płatności lub ich dokapitalizowanie, abym mógł nadrobić zaległości i zapobiec zaległościom w przyszłości.

Byłbym wdzięczny, gdybyśmy mogli wspólnie znaleźć sposób na znormalizowanie moich spłat kredytu hipotecznego. Zamierzam w pełni spłacić swój dług, ale potrzebuję pomocy, dopóki żona nie znajdzie innej pracy, a nasza sytuacja finansowa znów się ustabilizuje. Obecnie ma dwie możliwe oferty pracy, a wyniki poznają w przyszłym miesiącu.

Przepraszam za zaleganie z płatnościami, ale jak widzisz, było to poza moją kontrolą.

Jeśli masz dodatkowe pytania, można się ze mną skontaktować pod numerem telefonu lub adresem e-mail. Mam nadzieję, że wkrótce spotkamy się, aby uzgodnić warunki modyfikacji kredytu.

Podpis pożyczkobiorcy

Wydrukowana nazwa pożyczkobiorcy

We use cookies to provide you with the best possible experience. By continuing, we will assume that you agree to our cookie policy