Ilu widzów oglądało 6. partię «Gry o tron»?

Rekordowa „Gra o tron”

6. sezon „Gry o tron” oglądało w HBO Polska w poniedziałkowe noce średnio 110 tys. widzów, więcej niż śledziło emitowaną rok temu 5. partię. Z kolei USA zamknięcie sezonu pobił rekord widowni.

Dane o widowni "Gry o tron" przy tradycyjnej telewizji pochodzą spośród Nielsen Audience Measurement. Wynika z nich, że emitowane w poniedziałki o 20. 10 od kwietnia do czerwca br. odcinki najnowszej serii produkcji oglądało w HBO średnio 110 tys. widzów. Z tego 80 tys. było w wieku od 16 do odwiedzenia 49 lat. Wynik tenże zapewnił stacji 0, 78 proc. udziału w rynku telewizyjnym.

Łącznie przynajmniej minutę jednego z odcinków „Gry” obejrzało w tym paśmie 570 tys. osób - wynika z analizy Nielsena.

Wiosną 2015 roku odcinki 5. linii produkcji w poniedziałkowe wieczory śledziło mniej widzów. Umiarkowana ich oglądalność wyniosła 87 tys. osób, an wkład w rynku - 0, 72 proc.

HBO premierowo emituje odcinki „Gry o tron” nadaje jednak nie w poniedziałki o 20. 10, ale o 3. 00 w wiczoru - równolegle z premierą w Stanach Zjednoczonych. Na temat tej porze widownia serialu nie przekraczała kilku tysięcy osób, ale te informacje nie są do samego końca prawdziwe, dlatego Nielsen oficjalnie ich nie podaje.

Duży wzrost popularności serialu przy HBO GO

Gros widzów serial ogląda obecnie on-line a mianowicie w serwisie HBO GO. HBO jakiś czas nim pochwaliło się, że 1-wszy odcinek 6. serii produkcji zobaczyło w internecie o 376 proc. widzów większą ilość niż pierwszy odcinek 5. serii. Dokładnych danych spółka nie ujawniła.

Popularność przygodowej produkcji HBO w internecie potwierdzają też różne badania. Ostatnio dom mediowy MEC podał, że przeglądanie "Gry o tron" zadeklarowało w jego badaniu 34 proc. polskich internautów.

Rekord w USA

Ostatni wydział 6. serii „Gry o tron” w Stanach Zjednoczonych obejrzało w telewizji 8, 9 mln widzów - wynika z danych wielkiego Nielsena. To najwięcej spomiędzy finałów poszczególnych serii produkowaniu. Ostatni epizod 5. edytowaniu zgromadził bowiem w amerykańskim HBO 8, 1 mln oglądających.

Łącznie którykolwiek odcinek 6. sezonu serialu w telewizji oraz przy internecie oglądało za oceanem średnio 23 mln widzów. To o 15 proc. więcej niż śledziło pięć. serię.

Kolejna sekwencja "Gry o tron" pojawi się na antenie HBO i w internecie w przyszłym roku. Nadzorujący serial producent David Benioff poinformował, że "Gra o tron" przychodzi do końca. W planach są jeszcze 2 sezony produkcji.

Tagi: Gra o tron tv HBO serial Komentując korzystasz z narzędzia Facebooka. Wydawane komentarze są prywatnymi poglądami Użytkowników. Aby zgłosić wykroczenie – kliknij w odnośnik „Zgłoś Facebookowi” przy wybieranym poście. Regulamin i reguły obowiązujące na Facebooku znajdują się pod adresem https://www.facebook.com/policies

Polecamy

  • Piotr Kuczyński: "Jestem wściekły. Zmieniłem zdanie o likwidacji OFE. Na jeszcze gorsze"

  • Jeśli ktoś spóźnił się ze złożeniem PIT, może uniknąć kary. Należy czynny żal

AUTOPROMOCJI Koniec bloku reklamowego

Afera GetBack

  • Trigon TFI zmienia kategorię po aferze GetBacku

  • Afera GetBacku. Gerda Broker próbuje uciec spod topora

  • Afera GetBack. Twórca Altus TFI usłyszał nowe zarzuty

  • Zatrzymano byłego prezesa Idea Banku i kliku pracowników. Chodzi o aferę GetBack

Notowanie

Gra o Tron - jak zabić Białych Wędrowców, White Walkers?