Klienci korzystający z kart kredytowych Bank of America otrzymują bezpłatne wyniki kredytowe FICO

Klienci korzystający z kart kredytowych Bank of America otrzymują bezpłatne wyniki kredytowe FICO
16.10.2020

Bank of America jest jedną z kilku dużych firm obsługujących karty kredytowe, które zapewniają bezpłatne wyniki kredytowe FICO klientom kart kredytowych. Ta mile widziana korzyść pozwala klientom na utrzymanie miesięcznego kredytu bez żadnych kosztów.

Klienci posiadający karty kredytowe Bank of America

Klienci kart kredytowych Bank of America mogą zapisać się do bezpłatnego programu punktacji FICO za pośrednictwem bankowości internetowej lub aplikacji bankowości mobilnej banku.

Wynik jest aktualizowany co miesiąc na podstawie raportu kredytowego TransUnion, jednego z trzech głównych biur kredytowych w USA.

Otrzymanie miesięcznej oceny kredytowej nie zaszkodzi Twojemu kredytowi.

Co to jest wynik FICO?

Ocena kredytowa FICO to standardowa ocena kredytowa, z której korzysta większość pożyczkodawców w USA przy zatwierdzaniu wniosków o pożyczki i karty kredytowe.

Jest generowany przez tajną formułę, która wykorzystuje ten rekord danych w osobistych raportach kredytowych. Oto główne czynniki, które wpływają na Twój wynik:

Czynniki oceny kredytowej FICO i ich wartości procentowe

Czynniki oceny kredytowej FICOProcentowa waga oceny kredytowej:Co to znaczy:
Historia płatności 35% Twoje osiągnięcia, jeśli chodzi o dokonywanie (przynajmniej) minimalnej płatności przed terminem płatności.
Kwoty należne 30% Jaka część Twojego potencjału pożyczkowego jest faktycznie wykorzystywana. Określony poprzez podzielenie całkowitego zadłużenia przez łączne limity kredytowe.
Długość historii kredytowej 15% Średni wiek Twoich aktywnych linii kredytowych. Dłuższe historie zwykle pokazują odpowiedzialność za kredyt.
Mix kredytów 10% Różne rodzaje aktywnych linii kredytowych, które obsługujesz (np. Hipoteka, karty kredytowe, pożyczki studenckie itp.)
Nowy kredyt 10% Nowe linie kredytowe, o które prosiłeś. Nowe wnioski kredytowe mają tendencję do tymczasowego obniżania wyniku.

Dowiedz się więcej o zdolności kredytowej FICO

Gdy uzyskasz wynik FICO, otrzymasz również kilka wskazówek, jak poprawić swój wynik i / lub dowiedzieć się, dlaczego Twój wynik jest niższy, niż mógłby być.

Znajomość pozycji w zakresie zdolności kredytowej ujawni Twoje szanse na zatwierdzenie wniosków kredytowych:

Zakresy i jakość oceny kredytowej

Zakresy oceny kredytowejJakość kredytowaWpływ na zdolność do zaciągania pożyczek
300-580 Bardzo źle Niezwykle trudno uzyskać tradycyjne pożyczki i linię kredytową. Zaleca się używanie zabezpieczonych kart kredytowych i pożyczek w celu odbudowy kredytu.
580-669 Zły Może kwalifikować się do niektórych pożyczek i linii kredytowych, ale stopy procentowe będą prawdopodobnie wysokie.
670-739 Średnia / dostateczna Kwalifikuje się do wielu tradycyjnych pożyczek, ale stopy procentowe i warunki mogą nie być najlepsze.
740-799 Dobrze Cenne korzyści to pożyczki i linie kredytowe z wszechstronnymi korzyściami i niskimi stopami procentowymi.
800-850 Świetny Kwalifikuj się z łatwością do większości pożyczek i linii kredytowych o niskim oprocentowaniu i korzystnych warunkach.

Zwykły koszt wyniku FICO

Punkty kredytowe FICO zwykle kosztują 20 USD za pośrednictwem myFICO.com.

Dzięki bezpłatnemu programowi oceny zdolności kredytowej klienci Bank of America nie będą musieli nic płacić.

Ponadto, skoro inni główni wydawcy kart kredytowych, tacy jak Discover i Barclaycard, oferują darmowe wyniki kredytowe większości swoich klientów, czuję, że Bank of America zrobi to samo.

Gdybym miał dokładniej wyjaśnić, dlaczego Bank of America daje coś za darmo za nic w zamian, powiedziałbym, że bank wykorzysta te wyniki kredytowe, aby zaprezentować klientom karty kredytowe, zwłaszcza karty kredytowe, które są objęte rocznymi opłatami. „Och, czy twój wynik FICO rośnie? Może nadszedł czas, abyś zastanowił się nad kartą premiową podróży premium! ”

Mądrze korzystaj z wyników FICO

Gdy zauważysz znaczny spadek zdolności kredytowej, działa to jako ostrzeżenie, aby sprawdzić swoje raporty kredytowe pod kątem oznak oszustwa (np. Ktoś używa Twojej tożsamości do otwierania kart kredytowych w celu nieautoryzowanych zakupów).

Skorzystaj z tych bezpłatnych wyników FICO w połączeniu z dostępem do bezpłatnych raportów kredytowych, które pokazują szczegółowe informacje o koncie, które nie są dołączone do wyników FICO.

Za pośrednictwem AnnualCreditReport.com możesz pobrać jeden bezpłatny raport kredytowy rocznie od każdego z trzech głównych amerykańskich biur kredytowych: Equifax, Experian i TransUnion.

Dzięki dostępowi do bezpłatnych wyników FICO klienci korzystający z kart kredytowych Bank of America nie są jedynymi, którzy korzystają – ma również pozytywny wpływ na Bank of America.

Pomyśl o tym: jeśli miałeś dostęp do swojej zdolności kredytowej, bardziej prawdopodobne jest, że spojrzysz na nią i spróbujesz ją utrzymać lub poprawić. W związku z tym bardziej prawdopodobne jest, że wszystkie płatności zostaną zrealizowane na czas, co preferuje Bank of America.

Propozycja korzystnych dla wszystkich stron darmowych wyników FICO to kolejny powód, który dodatkowo utwierdza mnie w przekonaniu, że Bank of America z pewnością zapewni darmowe wyniki kredytowe większości klientów kart kredytowych.

We use cookies to provide you with the best possible experience. By continuing, we will assume that you agree to our cookie policy