Dobra passa sklepów Dino obstaje. Akcje drugi dzień drożeją

Akcje Dino Polska dzień po debiucie na GPW wciąż drożały przy ogromnych obrotach. Na zamknięciu czwartkowej sesji notowania wzrosły o 1, 3 proc. Dochody z wyniosły ponad 50 mln zł i znalazły się w pierwszej piątce obrotów tej sesji.

W środę, 19 kwietnia, w dniu debiutu, kurs spółki Dino Polska wzrósł o 11, 9 proc. do 37, 5 zł, przy 380 mln zł obrotów.

Oferta publiczna Dino była drugą pod aspektem wielkości ofertą polskiej firmy prywatnej w historii GPW oraz największą ofertą publiczną w Polsce od grudnia 2013 roku.

Foto: Stooq Dino - notowania po dniu 20 kwietnia

Akcje Dino Polska miały wzięcie

Spółka podała, że w propozycji wzięły udział instytucje finansowe z blisko 20 krajów. Z nieoficjalnych informacji wypływa, że 70 proc. transzy dla instytucji objęli udziałowcy zagraniczni.

Dino Polska to sieć handlu szczegółowego artykułami spożywczymi. Na skraj grudnia 2016 r. internet sklepów Dino tworzyło 628 supermarketów. Podczas roku ich liczba wzrosła o nieopodal 120.

Tagi: Dino Polska debiut Komentując korzystasz z narzędzia Facebooka. Publikowane komentarze są prywatnymi poglądami Użytkowników. Aby zgłosić naruszenie – kliknij w link „Zgłoś Facebookowi” przy wybranym poście. Regulamin i maksymy obowiązujące na Facebooku znajdują się pod adresem https://www.facebook.com/policies

Polecamy

  • Piotr Kuczyński: "Jestem wściekły. Zmieniłem zdanie o likwidacji OFE. Na jeszcze gorsze"

  • Jeśli ktoś spóźnił się ze złożeniem PIT, może uniknąć kary. Wystarczy czynny żal

REKLAMY Koniec bloku reklamowego

Afera GetBack

  • Trigon TFI zmienia kategorię po aferze GetBacku

  • Afera GetBacku. Gerda Broker próbuje uciec spod topora

  • Afera GetBack. Twórca Altus TFI usłyszał nowe zarzuty

  • Zatrzymano byłego prezesa Idea Banku i kliku pracowników. Chodzi o aferę GetBack

Notowanie