Burger King tworzy własną walutę  Whoppercoiny

Kryptowaluty są naprawdę popularne, że wprowadza hałasuje nawet... Burger King

Bitcoin, Ethereum, Ripple, Litecoin, Dash, PotCoin czy nawet DogeCoin – kryptowaluty są faktycznie popularne, że na stronie www Coinmarketcap. com wyświetlającej katalogów aktualne ceny znaleźć możemy aż 1091 pozycji. Nic dziwnego, że pojawiają się coraz dziwniejsze ich kategorie. Na przykład Whoppercoin, jakiego jedna sieci restauracji stosuje w praktyce w Rosji.

Klienci Burger Kinga w Rosji otrzymywać mają tokeny Whoppercoina po każdych zakupach. Jaskrawiej: otrzymają jednego Whoppercoina zbyt każdego wydanego rubla. Transakcje opierają się na platformie Waves, czyli konkurencji Ethereum.

Whoppercoiny to współczesna forma programu lojalnościowego. Walutę możesz przesyłać innym odbiorcom, wymieniać się nimi, sprzedawać, a przede wszystkim – wymieniać na burgery po restauracjach Burger King dzięki terenie Rosji. Jeden Whopper to równowartość 1700 Whoppercoinów.

Foto: Waves Rosyjscy klienci będą potrafili kupować za Whoppercoiny pozycje z menu Burger Kinga

– Whopper to obecnie nie tylko burger uwielbiany przez klientów w 90 różnych krajach. Teraz to także narzędzie inwestycyjne. Wedle prognozami, rynek kryptowalut będzie znacznie rósł. Spożywanie Whopperów to teraz strategia kierowania finansami – pisał po komunikacie prasowym Iwan Szestow, szef działu komunikacji zewnętrznej w Burger King Russia.

Czym jest blockchain

Dzięki platformie Waves każdy może stworzyć własną kryptowalutę korzystającą z łańcuchów bloków, innymi słowy technologii blockchain. Na sektor trafił już pierwszy miliard Whoppercoinów. Jeśli stanie się potrzeba – ich cyfra wzrośnie. W momencie notowania artykułu, za ich niewielką poradą dokonano już 37 umowy. Niedługo powinna pojawić się także aplikacja na iPhone’y i telefony z Androidem ułatwiająca zarządzanie Whoppercoinami.

Technologia blockchain służy do magazynowania i przesyłania informacji o transakcjach zawartych w globalnej sieci. Transakcje te ułożone istnieją w postaci następujących po sobie bloków danych. Każdy blok zawiera informacje na temat konkretnie zdefiniowanej liczbie sprawie.

Po wypełnieniu go informacjami o transakcjach produkuje się kolejny blok informacji, a za nim pozostały i następny. W ów sposób powstaje swojego typu łańcuch (stąd nazwa: blockchain to łańcuch bloków).