Europejski Bank Odbudowy i Progresu inwestuje w Żabkę

Żabka znalazła przyjaciela. Zainwestuje w nią 25 mln euro

Europejski Bank Odbudowy i Progresu zainwestuje do 25 mln euro w polską obwód spożywczą Żabka - wynika z informacji opublikowanej na portalu EBOiR. Inwestycja ma pozostać przeznaczona na wdrożenie "standardów w obszarze zielonych innowacji".

Żabka, największa przy Polsce sieć sklepów rodzaju convenience, została niedawno przejęta przez Fundusz CVC Capital Partners, jedną z najpopularniejszych grup kapitału prywatnego, od jej poprzedniego właściciela - Mid Europa Partners.

Jak wskazano w informacji EBOiR, Żabka jest wybraną z sześciu największych necie spożywczych w naszym kraju, która ma 4, 6 tys. punktów franczyzowych prowadzonych przez dwóch, 2 tys. przedsiębiorców. Środki EBOiR mają wesprzeć "system zarządzania firmą i przyczynić się do stwierdzenia norm z zakresu +zielonych innowacji+ poprzez inwestycje łaskawe środowisku". "Ma to wesprzeć konkurencyjność sieci Żabka" - napisano.

Jest wówczas, jak podano na witrynie EBOiR, zgodne z koncepcją banku, wedle której "dobrze funkcjonująca gospodarka rynkowa winna być konkurencyjna, dobrze zarządzana, inkluzywna, przyjazna dla otoczenia i elastyczna" - podkreślono w opublikowanej informacji.

Od 1991 r. EBOiR zainwestował w Polsce nieopodal 8, 5 mld euro w ponad 380 wzorów.

Tagi: sklepy Polska Żabka Komentując korzystasz spośród narzędzia Facebooka. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Internautów. Aby zgłosić naruszenie – kliknij w link „Zgłoś Facebookowi” przy wybranym poście. Regulamin i zasady obligatoryjne na Facebooku znajdują się pod adresem https://www.facebook.com/policies

Polecamy

  • Piotr Kuczyński: "Jestem wściekły. Zmieniłem zdanie na temat likwidacji OFE. Na wciąż gorsze"

  • Jeśli ktoś spóźnił się ze złożeniem PIT, może uniknąć kary. Wystarczy czynny żal

REKLAMY Wystarczy bloku reklamowego

Afera GetBack

  • Trigon TFI zmienia nazwę po aferze GetBacku

  • Afera GetBacku. Gerda Broker usiłuje uciec spod topora

  • Afera GetBack. Stwórca Altus TFI usłyszał świeże zarzuty

  • Zatrzymano byłego prezesa Idea Banku i kilkunastu pracowników. Rozchodzi o aferę GetBack

Notowanie

BIK: Banki udzieliły aż o 13, 5 proc. większą ilość kredytów mieszkaniowych